Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hmota, vědomí a morfická pole
 

Na americké univerzitě v Princetonu probíhal od srpna 1998 pozoruhodný výzkum. Dostal název Globální projekt vědomí (Global Consciousness Project, GCP) a podíleli se na něm vědci, inženýři i umělci z celého světa. Výsledky výzkumu jsou v souladu s teorií morfické rezonance, kterou vypracoval biolog, biochemik, filozof a významný představitel alternativní vědy Dr. Rupert Sheldrake. Na základě nashromážděných poznatků badatelé konstatovali, že prostřednictvím diod s bílým šumem lze sledovat individuální vědomí i stav vědomí celého lidstva.

Dioda s bílým šumem BioCom

Quantecové diody s bílým šumem jsou využívány k detekci a následné analýze změn morfických polí a pole vědomí. Univerzitní výzkum těchto diod trvá už 30 let a do dnešní doby se podařilo prokázat, že mohou sloužit jako spojovací článek mezi vědomím a strojem (mysl-stroj-interakce/vzájemné působení). Globální projekt vědomí (Global Consciousness Project, GCP) realizovaný na Princetonské univerzitě v USA, potvrdil, že skenovat lze nejenom formy individuálního vědomí, ale také globální vědomí lidstva. Při teroristickém útoku na newyorské Světové obchodní centrum (World Trade Center, WTC), k němuž došlo 11. září 2001, zaznamenalo 50 diod v různých částech světa v reakci na stav globálního vědomí synchronní prudké výkyvy.

Strojové čtení myšlenek

Rozsáhlý výzkum na americké univerzitě v Princetonu, kterému veřejnost nevěnovala téměř žádnou pozornost, dospěl k závěru, že stroje a počítače, které měly diodu s bílým šumem zabudovanou jako spojovací článek, reagovaly na myšlenky a vědomí lidí, kteří s nimi navázali spojení. Spojení mezi člověkem a strojem (počítačem) je bezdrátové a realizováno bývá pomocí myšlenkové koncentrace osoby určené ke komunikaci se strojem. Nejznámější experiment tohoto typu byl uskutečněn v USA na univerzitě v Princetonu. Probíhal déle než 8 let a podílelo se na něm 200 studentů bez zvláště dokazatelných schopností mimosmyslového vnímání (extra-sensory perception, ESP). V rámci experimentu byli studenti vyzváni k tomu, aby při testech mysleli na "+" nebo "-".Při vyhodnocování všech testovaných údajů vyšlo najevo, že počítač dokázal prostřednictvím diody s bílým šumem zjistit a zaznamenat, na co subjekty během experimentu myslely.

Globální projekt vědomí
(Global Consciousness Project, GCP)

Vedoucí: Dr. Roger Nelson

http://noosphere.princeton.edu/

Projekt, který byl zahájen v roce 1998, se zaměřil na sledování globálního vědomí prostřednictvím měření a na vyhodnocování údajů získaných z přibližně padesáti diod s bílým šumem rozmístěných po celé planetě.

Roger Nelson, který pracoval do poloviny roku 2002 v laboratořích PEAR (Princeton Engineering Anomalies Research), navrhl, aby bylo kromě jednotlivých forem vědomí sledováno rovněž globální vědomí, pokud se jeho existenci podaří prokázat a bude-li měřitelné. Od poloviny roku 1998 bylo v různých částech světa rozmístěno přibližně 50 diod s bílým šumem. Bílý šum si lze představit jako rádio naladěné mezi dvě stanice, kde dochází k velmi rychlému a nahodilému střídání zvukových frekvencí. Každá z 50 diod je napojená na počítač. Nezpracované údaje z jednotlivých počítačů jsou každodenně přenášeny do centrálního počítače univerzity v Princetonu. Tam je prováděna jejich analýza.

Zasáhnou-li do světového dění nějaké významné a emocionálně vypjaté události, přitáhnou zpravidla pozornost sdělovacích prostředků. Takové události jsou převáděny na statisticky porovnatelné záznamy.Výsledky jsou jednoznačné

V době, kdy byl na WTC v New Yorku podniknut teroristický útok, zachytilo všech 50 diod velké výkyvy.

Morfické pole

Je-li skutečností, že globální vědomí reaguje synchronně na události přenášené médii, lze z toho usoudit, že všichni reagujeme podobně na stejné události? Rupert Sheldrake vysvětluje, že každý jednotlivý člověk s morfickými poli je ve spojení s morfickými poli celého lidstva. Fakticky tedy jde o morfický fenomén.

To, že vědomí reaguje globálně a bez závislosti na sdělovacích prostředcích včetně televizního vysílání, bylo možné poznat podle toho, že pred útokem na WTC bylo globální vědomí zalarmováno od 4 hodiny ranní místního času, což je o téměř 5 hodin dříve, než do mrakodrapu narazilo první letadlo (v 8:45 hod.) a 6 a 1/2 hodiny před tím, než při nárazu do budovy explodovalo druhé letadlo. Přestože o tomto teroristickém útoku do 8 hodiny 45 minuty úřady nevěděly, globální vědomí reagovalo už ve chvíli, kdy únosci letadel teprve začínali realizovat svůj plán. To jsou první důkazy, jež potvrzují přítomnost morfických polí, která zjevně spojují všechny lidi i v okamžiku, kdy ke vnímání skutečnosti dochází nevědomě mimo naše smysly.

Statisticky průkaznými signifikantními odchylkami padesáti diod byly v rámci Globálního projektu vědomí (Global Consciousness Projekt, GCP) ověřeny četné události. Veškerá vyhodnocení jsou veřejně přístupná na internetu (http://noosphere.princeton.edu/). Případné dotazy, prosím, neadresujte univerzitě v Princetonu, ale posílejte je na e-mailovou adresu rdnelson@princeton.edu

   Rupert Sherdrake autor teorie morfické rezonance, jeden z nejvýznamnějších představitelů nového paradigmatu ve vědě.Vystudoval přírodní vědy a biochemii na univerzitě v Cambridge (University of Cambridge) a filozofii a dějiny vědy na Harvardově univerzitě (Harvard University). Byl vědeckým pracovníkem britské Královské společnosti (Royal Society) a ředitelem biochemických studií při Clare Gollege v Cambridge. V současné době je členem Institutu noetických věd (Institute of Noetic Sciences, IONS) v San Franciscu.

Napsal řadu odborných pojednání a několik knih, mezi jinými např. Přítomnost minulosti, Tao přírody a Sedm experimentů, které by mohly změnit svět.

Jako příklad se můžeme zmínit také o dalších událostech, které se projevily na měřitelné úrovni globálního vědomí lidstva:

Globálně rozrušené vědomí ovlivněné pohřbem princezny Diany.

Později při pohřbu matky Terezy (zemřela přirozenou smrtí ve vysokém věku 5. září 1997 ) reagovalo globální vědomí normálně,počítač žádné zvláštní výkyvy diod nezaznamenal.

Také události pozitivního významu působí na globální vědomí

Globální vědomí reaguje se stejnou intenzitou na pozitivní i negativní skutečnosti, což v rámci GCP déle než 4 roky ukazovaly výkyvy diod. Na kolísání měly největší vliv celosvětově významné svátky, teroristické útoky a války.

Na naměřené údajích se znatelně projevila i válka v Iráku. Přírodní katastrofy, i když měly velký rozsah, způsobily jen slabé reakce, což znamená, že z pohledu globálního vědomí nebyly abnormální. Nejmenší výkyvy byly naměřeny při politických nebo sportovních událostech (volby, olympijské hry).

Sheldrak argumentuje, že morfické pole každého jednotlivého člověka je ve spojení s morfickými poli celého lidstva.

Podle mého názoru jsou všechny organismy řízeny a organizovány morfickým polem (z řeckého "morphis" - forma). Morfické pole je organizačním polem systému. Každý krystal má svůj druh morfického pole, každý tvor má svůj druh morfického pole a stejně tak má své vlastní morfické pole každý orgán, každá tkáň, každá buňka, každá organela, každá molekula uvnitř těla. Existují nesčetné hiearchie polí v polích. Celá příroda je vybudována ze systémů v systémech, včetně systémů planet, hvězd atd. Každý tento systém má své vlastní morfické pole, které je organizuje podle zvyků příslušného druhu. Protože se některé systémy opakovaně vytvářejí již po několik miliónů let, jako je tomu například v přírodě u atomu vodíku či u krystalů soli, vytvořily vzory, které se opakují natolik dominantně, že se staly efektivně fixními. Chovají se tedy tak, jako by podléhaly věčným zákonům.

A můj názor to vše potvrzuje mou myšlenku že jme na jedné superrychlé síti,kde se ukládájí veškerá data,všeho dění okolo nás i v nás.S pozdravem Kings.Budu se těšit na vaše názory.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Fraktaly nebo rezonator z filmu From Beyond

(Castor, 16. 1. 2013 9:36)

Jen jsem se chtel zeptat, jestli se take jedna o morficke pole, kdyz se stavaji veci jakoze napr. clovek treba jede v tramvaji, na neco konkretniho mysli a vzapeti se lide vedle zacnou bavit o tom samem. Nebo v tv je dokument o vcelach a na to do pokoje vletne vcelat atd.atd. je toho dost. Tohodle jevu si vsimam uz treti rok a uz me to ani neprekvapuje. Ma to neco spolecnyho s tou morfickou rezonanci?

připomíná

(mm, 9. 11. 2012 0:12)

mi to fraktály :)

ZDÁNLIVÁ ČLOVĚČÍ NAPODOBENINO-

(tvé jho je lidoop-, 31. 7. 2012 4:24)

morfická pole a jiná,vámi,starými a notně zapáchajícími energijkami zprzněna a vražděna pravá pojetí k Boha cestám vám pan Benda dal už mnohokráte k očistě vaší,řka vám všem-očistný proces na vás vámi bude vykonáván!!!!!

to si jenom myslíš!Milane-

(Adam, 16. 5. 2012 19:11)

Znám Ušku/umělecká škola/,kde děti nemají na kouření čas,jsou tělesně postižené-celý den na lůžku-X dětí má stíny na plicních kanálcích...nespouštíme je z očí,je to nemožné,jsou nepohybliví na nohy.Snažíme se dětem /18-60 let/ zpříjemnit život výukou lehčího uměleckého směru.

NE,ŽE NENÍ CIGARETA ŠKODLIVÁ!

(Milan, 16. 5. 2012 19:07)

Jsem lékař a vím,že stíny na plicích jsou z dehtu v cigaretách,neexistují cigarety lehké.

brzo přejde-

(vona vás ta vaše prdel -, 9. 12. 2011 20:10)

myslitelé a sráči,budete se muset vracet po spirále vašich hoven úplně všichni a tak dlouho,až pochopíte,co za kurvy jste kdo z vás-váš pseudo cit je jak zmrzlý led,vy kurvy.....kdo kvůli vám musel trpět a byl nevinný,prociťte si ,vy svině,co děláte citlivým lidem ,zcela vědomě to děláte s nervama,aby jste je dostali do blázince.....máte se na co těšit,a vaše vstupy na www..ať je to cokoliv od řevu do uší citlivých meditacemi,ať je to vaše prachsprostá a hrubá hnusná řeč,všechno budete žrat.

vymyslíš smrt matky terezy,která měla prdel z lidu a vy-

(vy ste vůbec chytrý-, 9. 12. 2011 15:01)

to radionikem s diodou dáváte vesele dál,lidskou blbost,matka teresa z vás má prdel ještě dneska a jiní svatí,co si z vás dělaj prdel,stejně tak.

radionik s diodou a bílým šumem

(Jani, 25. 12. 2008 15:29)

Dioda s bílým šumem je napojená pres generátor na PC. Pouzívá se na radionik, tj. lécbu stejné se lécí stejným. Kdo o ní má zájem muze napsat na email:

radionik@email.cz

Re: radionik s diodou a bílým šumem

(aba-, 9. 12. 2011 14:55)

no,jistej manik měl tudlenc diodu na presidentskym křesle a došuměl s ní až do senátu a jeden jinej manik zase dělal v tesle tenkrát ještě a měli tajnou dílnu a tam jim tajně vozili něco podobnýho z japanu,ale voni to dávali na drobnej potěr teda ne, naco,žejo,ale štěnice,to voni můžou,taky,dáš štěnici a taky ale má něco ta štěnice pozitivního vodevzdat,ne naopak,žejo...

morfická pole2

(Anna-2-, 2. 12. 2011 15:36)

a také by toto znamenalo,ústně i písemně przniteli očistíš navíc ty,které jsi chtěl zvůlí svojí otočit na stranu pekel a pekelné tvé vibrace zesíleně ještě dalším zaslat,čili třikrát tak dlouho budeš ty-kdo neustále si na vědmy hrajete,očistíš,a kartáři,kartářky a jiná havěť i esoterici-neb nic neumějí,jen prznit,i lékaři takto budou teprve za své činy zlovolné odpovídat,jsou nájemnými a zcela vědomými vrahy lidstva tito....anna.Máte vy na svědomí mnoho zla,nezapomeňte vy-že jste vylepšovali a vylepšujete negativitou vaší a vražedností touto vaší kolektivní vědomí všech a tím zdržujete práci Stvořitele Prvotního a posměšky věnované skutečným světelným pracovníkům a jejich ponižování zvlášť sobě,vy sloto a psoto očistíte.

morfická pole-

(anna-, 2. 12. 2011 15:29)

jsou zabezpečením proti zvůli proti Stvořiteli-jest toto podobné-coby holo-proudy duše---morfická pole mají oproti holo-proudu velkou výhodu,jest prožit základní kámen životních etap člověka-tedy už má jedinec za sebou základní očistný proces....pro ty,kteří,aniž jsou pozitivně informováni-by chtěli dělat chytré a přednášet ode mne/i to umíte,ale blbě/-nebo opisovat mé prognózy a prznit tedy,neb nic jiného vám není vlastní-varování--mohlo by se vám vaše žití vrátit nejen v znovu očištění morfických polí i holých proudů-znamená to pak,nedostatečně sis očistil svůj vstup do předpekel....anna.

radionik s diodou a bílým šumem

(Jani, 25. 12. 2008 15:27)

Dioda s bílým šumem je napojená pres generátor na PC. Pouzívá se na radionik, tj. lécbu stejné se lécí stejným. Kdo o ní má zájem muze napsat na e-majl:

radionik@emal.cz

zajimam me

(terez, 10. 11. 2008 22:24)

kde muzu sehnat diodu s bilym sumem a kolik stoji..nekdo tady pise ze ji má doma...prosim jestli by mi poradil nebo se semnou klidne nejak zkontaktoval..mejl:milostiva@centrum.cz děkuju

Namísto frekvence je morfogenetické pole

(Janie, 23. 5. 2008 13:30)

Radionik svým názvem pripomíná rádio, které vysílá vlny. Kdyz se zjistilo, ze nejde o zádné vysílání vln u radioniku, jeho název uz byl ale ustanoven. Presne jde o zvlnovování morfogenetického pole.

Pokusím se cást krátce vysvetlit na známém, jednoduchém príkladu. Dá se to dobre pochopit. Aby se vyvolala chemická reakce tela na citron, stací si o nem jenom povídat, napsat ho, predstavit si ho. Aniz by jsme ho nekam vysílali na dálku, to není treba, nase telo i mysl reaguje stejne, jako bychom se do citronu zakousli.

Záver: Takze muzeme ríci, je slo o zvlnování frekvence citronem, vzdálenost nehraje roli. A tak pusobí radionik.

Se srdecným pozdravem J.

pro Saty

(Kings, 30. 3. 2008 15:01)

Vím vím, toto téma jsme již nakousli.Je to dobré téma a velmi zajimavé.Já jsem teď v kontaktu s paní která doma přímo vlastní zařízení na čtení lidských myšlenek.(BioComtec)O myšlence více na http://www.mbazarek.estranky.cz/stranka/citaty
Zatím ještě nevím na jakém principu to pracuje, ale snažím se najít nové zdroje a doufám že je najdu. Už jsem takový dokud nevím jak něco funguje tak mi to nedá spát.Zajímá mě na jaké frekvenci to pracuje jak je to propojené s počítačem atd.
Abych se přiznal tak tomu zatím moc nevěřím i když vím že to může být pravda a že to může doopravdy fungovat.Pokud to funguje tak se podle mého inteligentní bytost nebo bytosti které toto všechno vytvořili musí dříve nobo později rozhodnout k zničení tohoto systému a vytvoření nového.Jestli už rozhodli nebo teprve rozhodnou, těžko říct.Já zastávám názor že už je rozhodnuto a že není cesty zpátky.Lepší cesty dosáhnou jen ti kteří si uvědomují(cítí) ať vědomě nebo nevědomě co se děje.(viz dobrý citát
"Zázrak spočívá v tom, že čím víc se dělíme, tím víc máme."
-- Leonard Nimoy --)
Bybli jsem nikdy nečetl, jen slýchám co se v ní píše a myslím že i tam je spousta napsaného co se k tomuto tématu působivě přiklání.Proč ne indicii k tomu všemu je dost a dost.Náš život bude asi ještě hodně zajímavý.Zdraví King

pro Kings

(Saty, 30. 3. 2008 9:18)

Ahojky Kingsi, už jsme spolu na tohle téma malinko mluvili. Před rokem mi přišlo několik mailů ohledně výzkumu globálního vědomí, ale to už jsem ti psala. Napadá mě jiná věc. Pro inteligentního pozorovatele zvenčí, může být napojení na planetu Zemi a pohled na diagram spolehlivým ukazatelem, jak to tady s myšlením lidstvem vypadá, aniž by k nám cestoval a riskoval. Jestli nějaký takový pozorovatel je, pak navázání kontaktu s námi ještě dlouho nehrozí, protože i když jsou spousty lidí s pozitivním myšlením, stav planety, životního prostředí, války a náboženská nenávist, vysílá signály z globlního vědomí ve tvaru slova "Warning". Jinak v "Globální vědomí" naprosto věřím.

Janie

(Orgon, 22. 3. 2008 5:06)

Orgon podle Wilhelma Reicha, urcite to znás. Nulový bod. Vlastne se tu slucuje technika a mystika v jednom. Tj. magie, mystika a racionalita v INTEGRÁLNÍ úrovni.

zajímavé

(Kings, 21. 3. 2008 23:11)

Tak jsem koukal na video, vypadáto docela zajímavě.Píšeš že to vlastně je přijimač a vysilač v jednom.Zajímalo by mě na jaké frekvenci toto zařízení pracuje.Dá se to nějak zjistit?
Otázek mám ještě víc, nechám je na další téma.Díky za odpovědi.King

-krátce-

(Technika je teda vec., 19. 3. 2008 11:21)

Je to dioda s bílým sumem*, cte morfogenetické pole a je napojená pres generátor na PC/(tj. biotechnická komunikace) Je to vlastne "prijímac i vysílac" v jednom. Do programu se zadá fotografie objektu, datum narození-a dioda si precte pole z techto údaju. A protoze informace z fotky jsou neustále ve spojení s objektem, dochází k jeho "zvlnování" na jakoukoliv vzdálenost tím, ze se zadá v programu cas treba na kazdé 3h/12s.

Radionik je velmi starý princip lécby vubec. Je to urychlovac. Pripomíná to hodne tibetské modlící mlýnky, jestli znás ? Existuje nekolik druhu zarízeních radioniku, i mají myslím dobrou nízkou cenu. U tomhle jediného radioniku je dioda s bílým sumem, to je asi to zajímavé i pro efekt...cena je celému nárocnému procesu odpovídající-takze neco jako koupe lepsího auta. Já do toho sla, jenze to jsem jeste netusila, ze se s ní budu chtít (muset) podelit. ;-))

*Bílý sum diody se napr. testoval na univerzite na galtonských deskách. Zjistilo se, ze kdo urcuje padání kulicek (bud vlevo anebo vpravo) na GD, je nase mysl. Najdi si me na YouTube pres radionik, jestli chces.

pro Janie

(to je něco, 19. 3. 2008 6:25)

Je dobré že se máš bezva.Svojí cestou bych chtěl taky jít, ale zatím jsem asi nenašel tu správnou.Nevíš náhodou jak tu správnou najít?Na tvém webu jsem to četl,je to doopravdy zajímavé.Vypadá to že to dokáže rovnat data do správného pořadí,je to tedy něco jako bývalý Teslův přijímač na éter.Zajímalo by mě na jakém principu to celé zařízení pracuje a za kolik se dá koupit.A jakou diodu vlastně obsahuje.Radiotechnika je pro mě od mala můj koníček, takže mě to dost zajímá.Jsem rád že píšeš aspoň budu vědět víc, jsem člověk kterého tyto věci zajímají a mám spoustu svých názorů které se mi vždy časem potvrdí.Ještě jedna zvláštní věc, včera jsi si psala o filmy, doufám že se ti povedlo něco stáhnout.Píšeš o filmu zítra vstanu a opařím se čajem, schodou okolností jsem ten den na tento film myslel také, možná je to jen náhoda ale kdo ví.Zdravím King