Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gravitační anomálie v Orlických horáchObrazek

Pozoruhodnou lokalitu se změněnou gravitací nalezne­me u horské osady Kačerov nedaleko Rychnova nad Kněžnou v Orlických horách. Na dvou úsecích silnice ve­doucí do této horské obce i v jejích okolí platí úplně jiné fyzikální zákony. Nachází se tu záhadná anomálie: auta zde sama jedou do kopce, když vyřadíme rychlost, plas­tové láhve naplněné vodou se začnou kutálet proti kopci a rovněž voda tu teče nahoru do kopce. Měřící přístroje zde stagnují nebo vykazují jakési nepochopitelné hodno­ty! Se zvláštnostmi se tu setkáme na každém kroku. Ale i na vlastní kůži pocítíme, že se tu děje cosi podivného, něco zde není v pořádku. Jaká tajemná síla tu působí, že všechny předměty či hmotu tlačí do kopce ? Nashromáždila jsem co nejvíce informací a vypravila se koncem srpna 2006 se svými přáteli na toto záhadné místo u Ka­čerova - na magnetický kopec, jak je také nazýván, abych zjistila, co se tu doopravdy děje.

Co víme o této lokalitě a její historii? Obrazek

Horská osada Kačerov leží západně od obce Zdob­nice a je připomínána již roku 1571. Je zde doložena i sklárna, zápisem v solnické městské knize v roce 1595 a 1596, ale není známo, kdy huť zanikla. V obci se nachází pozdně barokní kostel sv. Kateřiny z let 1796- 98 a u silnice v horní části osady stojí i kaplič­ka Panny Marie z roku 1858. V této lokalitě se nachá­zí také přírodní rezervace Rašeliniště Kačerov o rozlo­ze téměř 5 ha v nadmořské výšce 660 - 710 m. V osa­dě jsou dochovány roubené chalupy původní architektury Orlických hor.

Měření záhadného kopce se změněnou gravitací.

Od jednoho z členů badatelské skupiny, která navštívi­la toto tajemné místo v Kačerově již popáté, jsem se do­zvěděla nejdříve některé zajímavé informace, podrobnos­ti a údaje, které zde badatelé zjistili a naměřili. Na silnici vedoucí do osady Kačerov a procházející magnetickým kopcem existují dva zvláštní úseky s gravitační anomálií a každý má délku asi sto metrů. .

Z dosavadních výzkumů a výsledků zmíněné badatel­ské skupiny jsem si zaznamenala tyto údaje: Jeden z ba­datelů sestrojil speciální měřicí přístroj, s jehož pomocí zaměřují úhel postavení Slunce v určitý čas. Tím zjišťují úhel stoupání magnetického kopce. Badatelé dále zjistili, že běžné měřící přístroje, jako je vodní či hadicová váha, na tomto místě nefungují, protože kapalina ve vodní váze nebo voda v hadicí teče do kopce. Potom zde byl použit velmi nákladný přístroj HlLTI PR 50 na zaměření staveb­ních míst pozemků, který měří sklon terénu, ale tento přístroj zde také nefungoval. Ukazoval nesmyslné údaje a specialista, který s přístrojem pracoval, konstatoval, že v tomto místě na silnici se nedá přístroj vůbec použít. Čidlo bylo totiž umístěno na kopci a přístroj ukazoval, že muž s čidlem se nachází asi 1,6 metru pod úrovní země! Obrazek

Badatelé měřili úsek silnice se změnou gravitace i al­ternativními pomůckami - s pomocí virgule a kyvadla. Když procházel proutkař s virgulí po silnici směrem z kopce dolů, tak virgule ukazovala, že muž jde proti ně­jaké silné tlakové vlně či jakési neznámé síle, co virguli tlačila směrem na proutkaře. Ten měl pocit, že jde proti silnému proudu energie. Tímto si také badatelé vysvětlují jí, že tato neznámá neviditelná síla tlačí do kopce i těžké předměty jako plně naložené auto i s posádkou pěti lidí a přístroji, dále tlačí do kopce i plastové láhve s vodou. Zjistili rovněž, že i záměrně rozlitá voda na silnici tady teče do kopce, nahoru! Badatelé použili na výzkum i dozimetr, ale radiace zde nebyla naměřena. Dále objevili podrobným průzkumem, že na silnici se nachází místo, kde je jakýsi zlom, rozhraní či nulový bod a tam změně­ná gravitace končí a nastávají normální fyzikální pod­mínky.

Badatelé se od místních lidí dozvěděli ještě další zají­mavou informaci, která se vztahuje k minulosti této lokali­ty. Na tomto místě prý stávala asi před dvěma stý lety ka­plička a ta byla postavena na ochranu proti neznámým silám a paranormálním jevům, které se tu prý děly. Místní obyvatelé dokonce hovořili o tom, že na tomto místě došlo k nějakému zjevení. Kaplička, co měla snad zabránit průniku sil z jiné dimenze, tam však dnes již dávno nestojí.

Vlastní zážitky na magnetické hoře

Po příjezdu do Kačerova mi hned připadala nápadná prudká změna počasí. Když jsem se ptala místních lidí v blízkosti osamoceně stojící roubené chalupy na pře­sné místo gravitační anomálie, bylo ještě krásně slu­nečno a nebe bez mráčků. Po chvíli se však obloha za­táhla a začalo pršet. Odbočili jsme tedy na začátku ob­ce na silnici, kde k anomálie dochází. Bylo tu zvláštní ticho. Podél silnice stálo stromořadí a z keřů kolem vo­zovky vyrůstal jakýsi živý plot. V tomto místě začala silnice již mírně stoupat. Zkusili jsme tedy, co se bude dít, a zda je pravda, co se o tomto podivném kopci říká.

. Zastavili jsme auto, vyřadili rychlost a skutečně! Vůz se dal sám zvolna do pohybu a jel do kopce. Bylo to ne­uvěřitelné! Auto ujelo s námi asi sto metrů a pak se v kopci zastavilo. V tomto místě byl zřejmě již nějaký zlom, onen nulový bod, kde byla již gravitace v pořád­ku a nastaly běžné fyzíkální podmínky. O několik sto­vek metrů dál v kopci byl druhý takový anomální úsek. Vrátili jsme se tedy autem zpět a pokus jsme zopako­vali. Naše auto se opět rozjelo samo do kopce. Vůz jsem v tomto místě vyfotografovala a také jsme to na­točili kamerou v digitálním fotoaparátu. Pak jsem položila na zem doprostřed silnice dvoulitrovou plastovou láhev naplněnou vodou. a po chvilce se i láhev zničeho­nic dala do pohybu a kutálela se proti kopci. Kutálející se láhev proti kopci jsem opět vyfotografovala.

Měla jsem s sebou ještě buzolu a na silnici jsem zkusi­la, co ta bude ukazovat. Bylo to zvláštní, protože v jed­nom místě buzola reagovala dobře, střelka ukazovala na sever, ale o pár metrů dál již vůbec nefungovala, magne­tická střelka se začala rychle protáčet jako by ji tlačila nějaká neznámá síla! Sever nebylo možné určit. Jiné možnosti měření jsem již neměla a navíc začalo ještě in­tenzivněji pršet. Také badatelská skupina přede mnou prý pokaždé na tomto místě zažila silné lijáky, že musela lo­kalitu opustit. Ze záhadného místa jsme tedy odjeli i my a podivné bylo, že o pár kilometrů dál se rozsvítilo opět slunce a vyčasilo se. .

Na závěr tedy zbývá otázka, co záhadného se v lokali­tě Kačerov děje a jaká neznámá síla tu možná po staletí působí? Bude tohle tajemství někdy rozluštěno'?

Převzato od: Alena Horká, AGARTHA, Badatelská společnost Brno

týdeník Spirit, č.10, ročník 2007

 

 

 

 

 

 

 

CZAutohits.com
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pravda

(blade, 20. 7. 2008 20:05)

včera k odpoledni jsme byli skupinka mladých studentů na tom zahadným kopci a nevěřili vlastním očím když se auto začlo do kopce bez řidiče samo pohybovat a flaška s vodou se začla sama kutálet do kopce.zkoušíme přijít na tuto záhadu a objasnit zákonisti tohoto tajuplnýho místa.

Je to fakt

(TLN, 19. 7. 2008 20:18)

Dneska jsme tam byli, mame to natoceny, je to huuusty. Rozlili jsme vodu, tekla do kopce, auto na neutral zastavi z kopce a zacne couvat do kopce, je to takovy strasidelny :-)

Pro Kings

(Tyberion, 20. 11. 2007 21:58)

sakra pro Kings ne pro Bandy :-D:-D.

pro Bandy

(Tyberion, 20. 11. 2007 21:57)

Mno jen tak rychle tam nepojedu ale určitě to tam chci prozkoumat.Přístrojema? :-DMno ale určitě se tam budu časem chtít dostat. Určitě bych si to tam chtěl zdokumentovat aspoń digitálem a nějakými pokusy ,prozkoumat okolí atd.Tohle mě celkem zajímá.Kde to teda zhruba leží někde u Orlických hor?

až pojedeš

(Kings, 20. 11. 2007 8:41)

tak se můžem domluvit a jet tam spolu, je to tam fakt zajímavý.Jen bych to tam chtěl taky změřit sám nějakejma přístrojema.King

Pro Kings

(Tyberion, 19. 11. 2007 18:45)

Wow tímhle si mě fakt dostal.O něčem podobném sem už slyšel ale nevěděl jsem že se taková lokalita vyskytu je i u nás v čr.Díval jsem se na mapu a našel jsem u Rychnova nad Kněžnou akorát cestu pojmenovanou Kačerov mohl by si mi prosimtě napsat kde tu obec nebo co to je najdu? takové věci mě zajímají a rád bych se tam někdy vydal osobně.

anomálie

(Kings, 18. 11. 2007 9:05)

Já a spoustu přátel můžeme potvrdit, že toto místo doopravdy působí tak jak je to popsáno.Navíc když jedete autem z tohoto kopce dolů a vypnete motor,tak po chvilce se auto úplně zastaví a začne couvat.Což překonává poměrně dost silně gravitaci.V okamžiku kdy auto zastavuje já osobně pozoruji jakési velmi slabé vybrace po celém těle.Kdo tam ještě nebyl tomu to přeji aby to vyskoušel.Opravdu to stojí za to.King